AutoCad Giriş

Merhaba,

AutoCad programını, kurulumundan profesyonel düzeyde kullanımına kadar seviye seviye ilerleyen konularla dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

AutoCad programının anlatımına başlamadan önce öğrenci durumunda olan siz okuyucunun bilgisayarı orta düzeyde bildiğiniz ve donanımlar hakkında orta düzeyde bilgi sahibi olduğunuz varsayılmaktadır. Microsoft Windows işletim sistemlerinden herhangi birini

(AutoCad Microsoft Windows’un tüm güncel sürümlerinde çalışır) temel düzeyde bildiğiniz varsayılmaktadır. Klavye ve fare kullanımını bildiğiniz varsayılmaktadır. Ve en önemlisi de koordinat sistemi hakkında en az lise düzeyinde bir bilgi sahibi olmanız beklenmektedir.

Bilgisayar ortamında çizim işine kalkışan bir kişinin şunu bilmesinde fayda vardır. Şuan piyasada olan en iyi donanıma sahip bir bilgisayara sahip olsanız bile ilerleyen zamanlarda ve çizimlerinizde iyice profesyonelleştiğinizde bu yüksek konfigürasyonlu bilgisayarınız bile yetersiz gelmeye başlayacaktır. Yeni bir bilgisayar alacaksanız günümüz teknolojisine göre en iyi konfigürasyona sahip bir bilgisayar edinmenizi tavsiye ederim. Yok eğer elinizde bir sistem var ise boşa masraf etmeden çizimlerinize başlayabilirsiniz. Zaten çizimlerinizde profesyonelleştikçe bilgisayar sisteminizin değişeceği zamanı da kendiliğinizden farkedeceksiniz (çizimde takılmalar, render süresinin yüksek oluşu vs..)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir