AutoCad Kurulum ve Güncelleme İşlemleri

Lisanslı bir AutoCad programı edindikten sonra kurulum işlemlerine başlayabiliriz. Henüz öğrenci durumunda iseniz ve AutoCad programını şimdilik sadece öğrenmek istiyor ve ticari bir kazanç elde etmek istemiyorsanız benim gibi student (öğrenci) versiyonunu kullanabilirsiniz.

http://www.autodesk.com.tr/products/autodesk-autocad/overview adresinden lisanslı sürüm, deneme sürümü veya student sürümünü edinebilirsiniz. Biz buradaki eğitimlerimizde AutoCad 2012 programını kullandık ancak temel mantık aynıdır. Örneğin buradan 2012 versiyonunu öğrenirken denemelerinizi 2013’te yapabilirsiniz.
Programı indirdik ve kurulum aşamasında lisans anahtarı istediğinde size verilen lisans anahtarını girin veya deneme sürümünü seçin ardından kurulum işlemini tamamlayın.
Kurulum işlemlerini bitirdikten sonra program ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem çalışmaya başlamadan önce kullandığınız sürümle ilgili bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz ve eğer güncelleme yayınlanmış ise güncellemenin yayınladığı tarihe göre eski tarihten yeni tarihe doğru tüm güncellemeleri yayınlandığı sayfada anlatılan yönergeler çerçevesinde kurmanızdır. Güncelleme işlemlerinden sonra programınızda olası hatalar, güvenlik açıkları vs. ortadan kaybolacak daha stabil çalışmaya başlayacaktır.
Kullandığınız sürümün güncellemesinin olup olmadığını ve var olan bir güncellemenin işlem adımlarını şu adresten kontrol edebilirsiniz: http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/downloads

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.